12 Mayıs 2016 Perşembe

Siz=Ben

Onlardan bahsetmeyi seviyorum ne yapayım!!!

Peri kızı ve Defne yaprağı,ikisi de benim canımdan can..İkisi de kendimi en iyi ifade etiğim,sevgimi koşulsuz apaçık gösterdiğim,güvendiğim,sığınağım..
Birisi serçe kuşu'm,diğeri ceylan'ım :)

Kafkale Spor Kompleksi / 2016
Peri(nin) ,
derslerle bugünlerde pek arası yok..Yeteri kadar çalışıyor,ama fazlası değil.Yani şu anki geldiği başarısını koruyacak kadar..

Tok gözlü bu çocuk.
Olanla yetinmeyi biliyor..
Dersleri kötü mü!?Hiç te değil.Annesine yaranamıyor o kadar.Eskiden durum daha vahimdi ama şimdi anne kendini biraz frenledi.

Matematik dersini çok seviyor..Hatta dün sınav oldu,bugün açıklanmadı diye içerlemiş.(Sınav hemen açıklanır mı be çocuğum)Eee güveniyor ya alacağı nota.Aferin kızıma.Ne alacağını,ne alması gerektiğini bilmesi güzel.

Aylardır gittiği gitar kursunu bıraktı..
Tam da akor'a geçmişlerdi oysa.Hocalarının dersi pazar gününe alması büyük etken oldu ama.Birşey demedim bende,artık bazı kararları kendisi almalı..

Son zamanlarda paten sürme sevdası başladı,aslında biraz geç bile kaldı.Ama olsun..Bu yaz iyice iletletmeyi düşünüyor,hadi hayırlısı..


Defne, üç yaş sendromu denilen evre'nin içinde büyümeye çalışıyor.

Yemiyor ,içmiyor ,çok çabuk sıkılıyor,sürekli bunalıyor,hep oyun oynamak istiyor,sürekli bana sarıyor,olmadı ablasına sarıyor,daha olmadı babasına sarıyor..Kimseye saramadıysa oturup ağlıyor..

Geceleri kaç kez üzerini örtmeye kalkıyorum ben bile bilmiyorum.Yani şöyle diyeyim,gece kalkıp açmış olduğu üstünü örtüyorum,yatağıma yatarken daha dönüyor ve üstünü açıyor..ve ben yine kalkıyorum.Bu mantıkla hesap etmesi çok ta zor değil aslında.
Zaten az biraz olan iştahı bugünler de tamamen gitmiş durumda ve ne kadar uğraşırsam uğraşayım pek de geleceği yok gibi.

Peri'min muhteşem rahat bebeklik döneminden sonra Defne beni allak bullak etse de olsun..

Ben umutluyum..Elbet onunda uyku düzeni yerine gelecek ve elbet o da herşeyi yiyecek.

Bir gün.......!!!!

1 yorum:

  1. Annelik tarifsiz duygu herkese yaşamak kısmet olsun böylesine duygu dolu anneye sevdikleri ile mutlu bir ömür dilerim.

    YanıtlaSil